Sbor

Členové sboru pomáhají při organizaci kulturních a sportovních akcí v obci, každoročně pořádají tradiční hodové zábavy. Výběr fotek zde.

V roce 2009 byla sborem vybudována naučná stezka o historii Krásenska. Foto zde.

V roce 2010 jsme oslavili 130. výročí založení sboru uspořádáním ukázkového cvičení a soutěže „O krásenského železného hasiče“. Foto z akce zde.

V roce 2012 v květnu u příležitosti svátku sv. Floriána se v krásenském kostele konala bohoslužba a poté žehnání světcovy dřevěné plastiky umístěné na hasičské zbrojnici. Připravena byla i výstavka hasičské techniky a  výzbroje. Foto z akce zde.

Naši členové jezdí pravidelně na poznávací zájezdy po celé České a Slovenské republice. V letošním roce navštívili starší hasiči Adršpach a jeho okolí a mládež se vypravila na znojemské vinobraní.

Něco málo fotek z historie:

m_10 m_4 m_8 m_9

m_6 m_5 m_11 m_13

Sbor dobrovolných hasičů v Krásenku měl k 1.1.2015 celkem 80 členů a 10 členů do osmnácti let.

Výbor SDH tvoří 11 členů:

• Bohuslav Josef – starosta
  • Hašek Rostislav – jednatel