Dne 25.6.2021 v 02:31 vyjela naše jednotka poskytnout technickou pomoc v Drnovicích. Drnovice byly po čtvrteční bouřce opět zatopeny vodou a díky dalším událostem na jihu Moravy, tak bylo třeba nasazení sil a prostředků z širšího okolí.

Cestou na místo zásahu jednotka provedla odstranění stromu přes cestu v kopci „Cigán“ mezi Drnovicemi a Ježkovicemi.

Na místě zásahu bylo prováděno čerpání vody ze dvorů, pomocí dvou plovoucích čerpadel a kalového čerpadla.

Při snaze dostat se s CAS Liaz blíže k vodní laguně však došlo k zapadení a při vyprošťování pak k poškození elektroinstalace vozu, což nás donutilo ukončit činnost a vrátit se zpět na základnu a závadu opravit.

Oprava byla neprodleně provedena a automobil tak byl velmi rychle uveden zpět do operační služby.

Nyní vyčkáváme na další vývoj událostí.