24.6.2022 v 12:58 pro změnu opět požár lesa ve Sloupu. Jen o údolí vedle od toho minulého.

V první vlně vyjela Liaz a Tatra, v 15:00 jsme si nechali povolat i zbytek jednotky (čerstvé síly se vzhledem k rozsahu požáru, teplu a silnému větru docela hodily) se zásobou kyslíku do dýchacích přístrojů, která nám ještě ležela na hasičce.

Ihned po příjezdu Liaz a Tatry byli nasazeni naši hasiči v dýchacích přístrojích na již zřízené útočné proudy a strojníci zřídili stanoviště pro dálkovou dopravu vody, pro doplňování Tatry z Boskovic, která (nejen) naše hasiče zásobovala celou dobu vodou. Na naší Tatru se tak postupně napojovaly cisterny ze širokého dalekého okolí (byl vyhlášen zvláštní – tedy nejvyšší stupeň poplachu) a ta „tlačila“ vodu tam, kde bylo třeba. Liaz se zařadila k ostatním cisternám a po celou dobu zásahu neúnavně vozila vodu.

Značnou část zásahu nám zpříjemňoval svou přítomností vrtulník s bambivakem, který dokázal vyčarovat úžasnou atmosféru.

Ve vedru a větru, které bylo, byl zásah v dýchací technice velice náročný a proto příjezd čerstvých sil v našem novém DA byl velice vítaný. Všichni se tak mohli prostřídat a odpočinout si.

Na žádost strojníka od Tatry z Boskovic, jsme provedli také ořezání pařezů, které Tatře bránily v odjezdu z místa zásahu.

Při jedné akci jsme tak v ostrém zásahu pokřtili jak naše nové DA, tak motorovou pilu a našeho nového pilaře. No a vlastně i velitele jednotky. 🙂

Na základnu jsme se vrátili přibližně ve 20 hodin, tedy pro 7hodinách zásahů.