Výcvik použití dýchací techniky probíhá pravidelně, ale od doby, co se stal Vojta členem profesionálního sboru, máme operativnější možnost zápůjčky zakuřovače. Proč toho tedy občas nevyužít a nezpestřit si výcvik troškou toho kouře.

Jako místo výcviku tentokrát posloužila garáž naší techniky, ze které byla vyvezena auta a obvyklý pracovní pořádek byl nahrazen směsí všeho, co se válelo v okolí. Snahou bylo vytvořit alespoň částečně neznámé prostředí s množstvím nástrah a překážek.

Motivací byl výcvik návratu ze zakouřeného prostoru, přičemž jedinou navigací byla zavodněná hadice. V tomto prostředí totiž ani baterka nepomůže, protože její světelný kužel se prokouše maximálně na vzdálenost několika málo desítek centimetrů a člověk vidí doslova… kouř, co jiného.

V předklonu, po kolenou, sem tam s nějakým tím nárazem do stěny se všichni členové dokázali s prostředím poprat a úspěšně se tak dostat ven.

Na závěr byl proveden nácvik odvětrání, čímž bylo dosaženo mohutného kouřového efektu v okolí hasičky a my se jen doufali, že někdo nezavolá hasiče… 🙂